Otyłość to tylko początek problemów. Żylaki, nadciśnienie, bóle kręgosłupa…

Czy lekarze zacierają ręce?

Nie do wiary, że w tak krótkim czasie Polska stała się krajem ludzi otyłych (w tym dzieci). 

Potwierdzono na podstawie wielu badań, że nadwaga i otyłość to wyższe ryzyko nadciśnienia, chorób układu krążenia, cukrzycy typy 2 oraz praktycznie wszystkich pozostałych chorób cywilizacyjnych. Osoby otyłe mają mniej o 8% tkanki nerwowej w obszarach mózgu odpowiedzialnych m.in. za pamięć i planowanie, tak więc otyłość spowalnia pracę mózgu. Neurolog Paul Thompson stwierdza, że ,,mózgi osób otyłych wyglądają jakby były o 16 lat starsze niż mózgi osób szczupłych, a u ludzi z nadwagą – jakby były starsze o 8 lat”.

Przyczynami nadwagi i otyłości mogą być geny, hormony i neuroprzekaźniki, czy otyłość i  nadwaga istotnie będą zwiększały ryzyko poważnych schorzeń, a nawet przedwczesnej śmierci zależy w znacznej mierze od każdego człowieka.

Nic nie zastąpi aktywności i ruchu

Ale coś może go wspomóc.

Algorytm systemu HHP zawarty w programie wykorzystującym wibracje pasa na obszar brzucha pomoże zwalczyć otyłość, na którą cierpi obecnie ponad pół miliarda ludzi, (co za potencjalny rynek), a licząc razem z tymi, którzy mają nadwagę to ponad miliard. Liczba ta podwoiła się w ostatnich 35 latach. Cukrzyca typu II, która jest często związana z nieodpowiednią dietą oraz brakiem ruchu, osiągnęła rozmiary epidemii. Pisano już wielokrotnie o otyłości jako dysfunkcji – chorobie i jej aspektach w kontekście leczenia objawowego. Często jedną z przyczyn problemów z utrzymaniem prawidłowej masy ciała są zaburzenia funkcjonowania psychiki i choć jest to dość śmiałe stwierdzenie, to raczej osoby otyłe nie są zadowolona ze swojej masy ciała i są przekonane, że przyczyna jest gdzieś poza nimi oraz poza ich kontrolą. Powyższe postępowanie prowadzi do pułapki bezradności, która jest efektem wielu porażek w tym obszarze i wynika z ogólnego schematu funkcjonowania danej osoby. Każdy chce prostych i szybkich rozwiązań, począwszy od farmakologii po zabiegi chirurgiczne, czyli pigułka lub skalpel, a nie ja sam.

 

Jesteś zmęczony, nie masz motywacji do aktywności fizycznej, być może Twój narząd ruchu nie jest gotowy do systematycznych obciążeń – zacznij od dobroczynnych dla zdrowia wibracji systemu HHP!

Jeden z jego programów jest w szczególności dedykowany osobom mającym problemy z przemianą materii, a więc wpływający na redukcję masy ciała! 

W jaki sposób można schudnąć tylko leżąc?

Terapia czy też masaż andulacyjny polega na generowaniu przez specjalny materac określonych wibracji (jak dokładnie działa andulacja przeczytasz tutaj). Wibracje te pobudzają układ krwionośny do szybszego transportu krwi (tlenu i wartości odżywczych) ale także pobudzają układ limfatyczny do szybszego oddawania produktów przemiany materii. Ponadto rozbijają komórki tłuszczu, które magazynują wodę. (częstym i pierwszym objawem po zastosowaniu masażu andulacyjnego jest chęć zrobienia siusiu). Czy to wystarcza do zrzucenia kilogramów? Nie, jeśli mielibyśmy stosować tylko tę terapię. Lub raczej trwałoby to bardzo długo. Ale pomaga przyzwyczaić organizm do wyższego tętna, szybszego krążenia, przygotowuje mięśnie do wysiłku, zmniejsza ryzyko kontuzji, co w szczególności pomaga osobom, które mają za sobą długi okres bezczynności (sami pewnie kojarzycie, że jak już się człowiek raz przełamie i zacznie trenować to źle znosi brak treningów).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *