Urazy w sporcie to często efekt braku regeneracji po treningu

Przyczyny powstawania urazów.

 Urazy sportowe to nieodłączne ryzyko związane z uprawianiem sportu. Najczęściej to wynik splotu niekorzystnych okoliczności lub uszkodzenia  narządu ruchu wynikające z przeciążeń i sumowania się mikrourazów.
Dochodzi do nich z powodu nadmiernego eksploatowania okolic w głównej mierze odpowiedzialnych za wynik w danej dyscyplinie.

Kolejna grupa urazów, to te powstające z niewytrenowania,

Dotyczą najczęściej osób nieprzygotowanych do uprawiania danej dyscypliny sportowej, nieprawidłowo eksploatujących narząd ruchu. Do tej ostatniej grupy należy zaliczyć także tych, którzy nie stosują rozgrzewki i bez przygotowania przechodzą do treningu lub określonego wysiłku czy rywalizacji.

To brak rozgrzewki jest najczęściej przyczyną poważnych urazów,

nie należy podejmować aktywności fizycznej – treningu bez właściwej rozgrzewki.

Zasadnicza część rozgrzewki ma za zadanie przygotować m.in. mięśnie, stawy i ścięgna do obciążeń treningowych, startowych czy meczowych, a dzięki niej można uniknąć urazów, dlatego jest niezbędna.

We współczesnym sporcie  nie ma sukcesu bez korzystania z odnowy psychosomatycznej, procesu powrotu wydolności wysiłkowej do poziomu wyjściowego lub zbliżonego do niej po obciążeniach fizycznych i psychicznych wywołujących zmiany w organizmie, za pomocą różnorodnych środków wspomagających proces regeneracji sił.

Tylko świadome oddziaływanie na organizm przyspiesza fizjologiczne procesy wypoczynkowe, a znakomitym przykładem w tym obszarze jest system adullacyjny HHP.

Jeden z wielu programów które zawiera system andullacyjny HHP dedykowany jest regeneracji organizmu po wysiłku sportowym (program 13). Wpływa on na znaczne przyspieszenie regeneracji organizmu po wysiłku fizycznym, redukuje bóle mięśniowe, aktywuje i wspomaga procesy usuwania zbędnych produktów przemiany materii.

Urządzenie HHP wyposażone jest m.in. w programy do relaksacji całego ciała i jego wybranych partii w zależności od indywidualnych potrzeb. Zawiera m.in. programy: do terapii głęboko-mięśniowej, stymulujące funkcjonowanie układu krążenia, relaksacyjne – odnowa biologiczna na poziomie komórkowym, poprawiające zasypianie i jakość snu, wzmacniające system immunologiczny     i oddziałujące na drodze odruchowej poprzez mikrosystemy – refleksoterapia. Wszystkie te elementy mają wpływ na osiągane rezultaty w sporcie.

 

1 thought on “Urazy w sporcie to często efekt braku regeneracji po treningu”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *